Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Cestovateľský semafor – kam môžeme cestovať bez obmedzení?]
13.08.2020
Cestovateľský semafor – kam môžeme cestovať bez obmedzení?

Situácia ohľadom cestovania vo svete sa každým dňom mení a rovnako s ňou sa upravujú aj epidemiologické opatrenia v jednotlivých krajinách Európskej únie, aby sa tak zamedzilo opätovnému šíreniu nového koronavírusu. Aby ste mali lepší prehľad o tom, kam môžete cestovať bez obmedzení a po návrate z ktorých krajín sa vyžaduje test či povinná karanténa, prinášame vám priebežne aktualizovanú mapu Európy s cestovateľským semaforom.

viac
[Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín]
04.08.2020
Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín

S dobrými správami prichádzajú známe rakúske aerolínie Austrian Airlines. Po zrušení zákazu príletov z vybraných krajín obnovujú teraz pravidelné linky z Viedne až do 15 destinácií.

viac
[Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská]
28.07.2020
Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská

Rakúske letisko Schwechat vo Viedni sa najnovšie zaradí medzi najbezpečnejšie letiská na svete a to vďaka testovaciemu zavádzaniu medzinárodných noriem pre bezpečnostné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v lietadlách a na letiskách, ktoré vyvíja Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

viac
[Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore]
24.07.2020
Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore

Chceli by ste ísť na dovolenku k moru, ale neviete kedy a kam? Máme pre vás skvelý tip! So slovenskými aerolíniami AirExplore to máte teraz do chorvátskeho Splitu iba na skok.

viac
[Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19]
15.07.2020
Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

Chystáte sa na cestu do zahraničia a potrebujete oficiálne potvrdenie o teste alebo sa zo zahraničia práve vraciate a navštívili ste jednu z rizikových krajín? Alebo len jednoducho chcete mať istotu, že ste sa nenakazili? Máme pre vás riešenie – objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

viac

Atrakcie v Ríme

rim3_1.jpg

Rím je "večné mesto" a taká je aj jeho atmosféra, pri jeho návšteve nudu nezažijete. Ponúka množstvo atrakcií a podujatí, ktoré môžete navštíviť, stačí si len vybrať a nechať sa unášať atmosférou.

CAMPO DE´FIORI

Toto námestie bolo pôvodne lúkou a  v preklade znamená „pole kvetov“. Na exkluzívnu časť mesta sa zmenilo v stredoveku. Nájdete  tu množstvo kaviarní, barov a obchodíkov. K miestam, ktoré zaujmú patrí aj rybí, ovocný a zeleninový trh. Toto miesto je veľmi vhodné pre aktívny oddych miestnych aj cudzincov.

 

FONTANA DI TREVI

Fontána Di Trevi je najkrajšou a najväčšou fontánou v Ríme, je vysoká 25,9 m a 19,8 m široká a nájdete ju na rovnomennom námestí. Hlavným staviteľom bol Nicola Salvi v roku 1762 a stavba mu trvala tridsať rokov. Jej najstaršia časť je pozostatkom akvaduktu, ktorý dal postaviť vojvodca Agrippa v roku 19 p.n.l. Baroková fontána zobrazuje boha mora, ktorý stojí na lastúre ťahanej dvomi koňmi, prechádzajúcimi víťazným oblúkom. Fontána je tvorená viacerými dokonale opracovanými sochami, jedna z nich predstavuje hojnosť a druhá zdravie. Nad nimi sa nachádzajú štyri ročné obdobia prinášajúce dary. K zaujímavým patrí aj panna, ktorá ukazuje vojakom prameň. Nádherný dojem z fontány dopĺňa barokový interiér kostola Santa Maria in Trivio. Táto fontána sa preslávila aj účinkovaním vo Felliniho filme La Dolce Vita (Sladký život). Turisti do nej nahádžu približne 3 000 eur, ak by ste chceli obsah vašej peňaženky obohatiť nejakými eurami z tejto fontány, tak vedzte, že to je talianskymi zákonmi zakázané. Mohlo by sa totiž stať, že by vám v peňaženke peňazí naopak ubudlo, než pribudlo.

 

ŠPANIELSKE SCHODY

Dominantnými na námestí Piazza di Spagna sú Španielske schody. Po zdolaní 183 schodov, sa vám naskytne prekrásny výhľad, ktorý vás určite dostane a bude pre vás  nezabudnuteľným zážitkom. Pôvod schodov je datovaný rokom 1723, pričom ich výstavbu inicioval francúzsky veľvyslanec Gueffier. Na začiatku schodov možno obdivovať fontánu Barcaccia, ktorú navrhol v roku 1627 architekt Bernini. Napravo stojí skromný dom Keats-Shelley Memorial House, v ktorom 25-ročný John Keats zomrel na tuberkulózu. Uchovávajú sa tu fotografie, súkromné listy a urna s popolom Shelleyho a chumáč jeho červených vlasov. Španielske schody sú veľmi romantickým miestom, na ktorom sa okrem schôdzok konávajú aj slávne talianske modelingové prehliadky. Južne od schodov nájdete exkluzívnu obchodnú ulicu Via Condotti, kde má svoje sídlo aj známa herečka Sofia Loren.

 

CINTORÍN CAPUCHIN

V bizarných a makabróznychkaplnkách cintorína nájdete akúkoľvek dekorácia od rámov na obrázky až po svietniky vyrobená z ľudských kostí.   

 

PAHOROK PINCIO

Z tohto pahorku sa vám naskytne naozaj krásny výhľad na katedrálu sv. Petra. Nachádza sa tu aj park, ktorý sa stal známy víkendovými prechádzkami.

 

TRASTEVERE

Transtevere je skutočná rímska štvrť, ktorá patrí k najstarším a nachádza sa na  pravom brehu rieky Tiber. Nájdete tu úzke uličky, malé námestia, veľkolepé vily so záhradami vytvárajúce príjemnú atmosféru. Určite zájdite do antickej baziliky Santa Maria in Trastevere a zostaňte v niektorej z kaviarničiek či barov na večeru.

 

FORO TRAIANO E MERCATI DI TRAIANO

Trajanové fórum bolo inaugurované v r. 112-113 n.l. a je najpôsobivejšie zo všetkých fór. Komplex pozostáva z hlavného štvorcového námestia, baziliky, dvoch knižníc a trhu, ktorý nesie rovnaké meno. Na trhu nájdete približne 150 malých obchodíkov. Výška Trajanskýého stĺpa je 38 m a vďaka nej je viditeľný už z veľkej vzdialenosti. Bol pravdepodobne umiestnený medzi dvoma knižnicami, jeho nádherný vyrezávaný reliéf stelesňuje Trajanskú vojnu v Dacii (Rumunsko). Na vrchu stĺpa stála socha cisára, ktorú dal odstrániť pápež Sixtus V. V roku. 1585 a nahradil ju sochou Sv. Petra.


PIAZZA NAVONA

Toto námestie sa nachádza v srdci historického jadra , bolo vystavené cisárom Domitianom a v súčasnosti je lemované kaviarňami a reštauráciami. Jeho oválny tvar sleduje pôdorys bývalého štadiónu. Piazza Navona získala súčasný tvar v polovici 17. storočia, keď pápež Innocent X. poveril Borrominiho navrhnúť Kostol sv. Agnese. Pred kostolom postavil G. L. Bernini fontánu Fontana dei Quattro Fiumi, ktorá reprezentuje silu štyroch veľkých riek: Nílu, Dunaja, Gangy a Rio de la Plata., ktoré predstavujú štyri známe oblasti v Afrike, Európe, Ázii a Amerike. viac informácii nájdete aj tu.

 

PIAZZA DEL POPOLO (NÁMESTIE ĽUDU)

Na tomto námestí možno vidieť zvyšky Aureliánovho opevnenia, ktorým bolo mesto obohnané koncom 3. storočia. Projektantom tohto námestia, z poverenia pápeža Levy XII., bol architekt Valadier v rokoch 1815 - 1816. Valadierovi pri realizácii pomáhali aj iní umelci, napr. Giuseppe Ceccarini. Na námestí spočiatku existovala len fontána z roku 1573 od Giacoma Della Porta. Do stredu námestia, okolo egyptského obelisku, umiestnil Valadier štyri nádrže, ktoré sú napájané štyrmi levmi v egyptskom štýle. Ďalšie dve fontány dotvárajú panorámu námestia na východnej a západnej strane. Súčasťou námestia je aj vysoký oblúk Porta del Popolo a Kostol Santa Maria del Popolo. Námestie je priestranné a symetrické, s Piazz Venezia sa spája ulicou Via del Corso. Niečo viac sa o tomto námestí dozviete aj tu.

 

BARBERINIHO NÁMESTIE

Zvláštne elipsovité námestie je typickým dielom majstra Berniniho, ktorý vytvoril nespočetné množstvo sôch. Neďaleko námestia sa nachádza Santa Maria della Vittoria s koňmi prechádzajúcimi víťazným oblúkom. Dominantou tohto námestia sú fontány, ako Tritonova fontána, Fontana delle Api a Via Vittorio Veneto.

 

NÁMESTIE SV. PETRA

Autorom tohto námestia je Gian Lorenzo Bernini. Toto námestie bolo vytvorené v rokoch 1656 až 1667. Na námestie sa vojde až 400 000 ľudí. Uprostred námestia stojí obelisk s dvomi fontánkami, ktoré sú dielami Berniniho a Maderna. Obelisk je vysoký 25 metrov a váži 331 ton. Možno tu obdivovať až stoštyridsať sôch svätcov. Keď pápež žehná alebo slúži omšu, na námestí sa zhromažďujú desaťtisíce veriacich katolíkov.

 

VIA APPIA ANTICA

Táto najslávnejšia rímska cesta bola vystavená v roku 312 n.l. Za hrobkou Cecílie Metelly je úsek cesty, ktorý sa hodí na pešiu prechádzku, ostatnú časť cesty aj v súčasnosti využívajú autá. Viac informácii nájdete aj tu.

 

ANTICKÉ HRADBY

Osem metrov vysoké hradby nechal postaviť cisár Aurelián. Dodnes sa zachovalo až 19 kilometrov tejto antickej pamiatky.

 

KATAKOMBY SV. DOMINIKA

Tieto katakomby, s dĺžkou 17 km, patria medzi najväčšie a najstaršie. Ich prehliadka môže trvať aj jednu hodinu.

 

PARCO DELLA MUSICA

Kto má rád hudbu, mal by navštíviť Parco della Musica, ktorý navrhol architekt Renzo Piano. Vytvoril úžasnú akustiku a vonkajší amfiteáter sa tak využíva na koncerty a hudobné akcie. Možno počuť pop, džez aj symfonické orchestre. Niečo viac sa dozviete aj tu.

 

ANTICO CAFFÉ GRECO

Je kaviareň, ktorú by milovníci kávy určite nemali obísť. Vo vnútri tejto kaviarne, ktorej vznik sa datuje rokom 1760, sa nachádza drevený bar a zopár malých salónikov. Pre viac informácii kliknite sem.

 

UDALOSTI A SLÁVNOSTI V RÍME

Veľká noc znamená prílev katolíckych pútnikov z celého sveta, na Veľký piatok sa koná procesia nesenia kríža, ktorej sprievod sa začína v Koloseu a prechádza na Kapitol.

Testaccio sa naplní v lete, vtedy sa koná množstvo koncertov pod holým nebom – veľmi populárny je džezový koncert vo Villa Celimontana.

Kto chce zažiť pravú festivalovú atmosféru, má na to v Ríme jedinečnú príležitosť, a to od júna do septembra. Vtedy sa koná tzv. Rímske leto (Estate Romana), ktoré sprevádzajú festivaly, koncerty a letné kino.

Otvorené bary, stánky a koncerty nájdete v júli a auguste na ostrove Tiberina na rieke Tibere.

Od 20 – 28. júla sa nechajte uniesť festivalovou atmosférou počas Festa di Noatri v štvrtí Trastevere. Možno tu sledovať na pouličné divadlo, navštíviť stánky a ochutnať ručne vyrábaný tovar.

V septembri sa koná tzv. biela noc – Notte Bianca, kedy sú múzeá, galérie a obchody otvorené od 20,00 do 8,00.

V Ríme si užijete aj veľa zábavy, nachádza sa tu množstvo barov a pubov, tie nájdete v blízkosti Campo de´Fiori Panteónu, prípadne na Trastevere, Testacii, či v okolí Piazza Navona. V parku Cirkus Maximus sa hráva futbal, možno sa tu započúvať do hudby, alebo si tu urobiť piknik. Kto by rád navštívil divadelné predstavenie, môže tak urobiť v divadlách Teatro dell´Opera na Piazza Beniamino Gigli, alebo Teatro Nazionale – Sala Milloss na Via del Viminale a Teatro Brancaccio na Via Merulana.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Ríma:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Rím Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Rím Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 35,-  Výber dátumov
Rím Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 46,-  Výber dátumov
Rím Krakov [jednosmerná letenka] Ryanair 52,-  Výber dátumov
Rím Poznaň [obojsmerná letenka] Ryanair 55,-  Výber dátumov
Rím Katovice [jednosmerná letenka] Wizz Air 58,-  Výber dátumov
Rím Varšava [obojsmerná letenka] Wizz Air 58,-  Výber dátumov
Rím Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 58,-  Výber dátumov
Rím Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 58,-  Výber dátumov
Rím Bratislava [jednosmerná letenka] Ryanair 59,-  Výber dátumov
Rím Berlín [obojsmerná letenka] Ryanair 59,-  Výber dátumov
Rím Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 63,-  Výber dátumov
Rím Wroclaw [obojsmerná letenka] Ryanair 65,-  Výber dátumov
Rím Viedeň [jednosmerná letenka] Wizz Air 69,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent