Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov]
21.03.2018
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Chcete vedieť, kedy nás zastihnete v období veľkonočných sviatkov?

 

 

 

viac
[Z Bratislavy do Turecka novou linkou]
16.03.2018
Z Bratislavy do Turecka novou linkou

Z Bratislavy budú môcť Slováci lietať už aj do Turecka. Spoločnosť Ryanair otvára ďalšiu novú linku. 

 

 

 

viac
[Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!]
02.03.2018
Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!

Dobré správy! Pribudne 9 nových liniek do zaujímavých destinácií v Európe!

 

 

 

viac
[Ruší sa spojenie z Bratislavy do Berlína]
18.01.2018
Ruší sa spojenie z Bratislavy do Berlína

Letecké spojenie z Bratislavy do Berlína bude tento rok ukončené. 

 

 

 

viac
[Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov]
06.12.2017
Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov

Počas sviatkov sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovať nás môžete na telefónnom čísle + 421 (2) 4445 7777 alebo e-mailom na info@letenky.sk.

 

 

viac

Atrakcie v Ríme

rim3_1.jpg

Rím je "večné mesto" a taká je aj jeho atmosféra, pri jeho návšteve nudu nezažijete. Ponúka množstvo atrakcií a podujatí, ktoré môžete navštíviť, stačí si len vybrať a nechať sa unášať atmosférou.

CAMPO DE´FIORI

Toto námestie bolo pôvodne lúkou a  v preklade znamená „pole kvetov“. Na exkluzívnu časť mesta sa zmenilo v stredoveku. Nájdete  tu množstvo kaviarní, barov a obchodíkov. K miestam, ktoré zaujmú patrí aj rybí, ovocný a zeleninový trh. Toto miesto je veľmi vhodné pre aktívny oddych miestnych aj cudzincov.

 

FONTANA DI TREVI

Fontána Di Trevi je najkrajšou a najväčšou fontánou v Ríme, je vysoká 25,9 m a 19,8 m široká a nájdete ju na rovnomennom námestí. Hlavným staviteľom bol Nicola Salvi v roku 1762 a stavba mu trvala tridsať rokov. Jej najstaršia časť je pozostatkom akvaduktu, ktorý dal postaviť vojvodca Agrippa v roku 19 p.n.l. Baroková fontána zobrazuje boha mora, ktorý stojí na lastúre ťahanej dvomi koňmi, prechádzajúcimi víťazným oblúkom. Fontána je tvorená viacerými dokonale opracovanými sochami, jedna z nich predstavuje hojnosť a druhá zdravie. Nad nimi sa nachádzajú štyri ročné obdobia prinášajúce dary. K zaujímavým patrí aj panna, ktorá ukazuje vojakom prameň. Nádherný dojem z fontány dopĺňa barokový interiér kostola Santa Maria in Trivio. Táto fontána sa preslávila aj účinkovaním vo Felliniho filme La Dolce Vita (Sladký život). Turisti do nej nahádžu približne 3 000 eur, ak by ste chceli obsah vašej peňaženky obohatiť nejakými eurami z tejto fontány, tak vedzte, že to je talianskymi zákonmi zakázané. Mohlo by sa totiž stať, že by vám v peňaženke peňazí naopak ubudlo, než pribudlo.

 

ŠPANIELSKE SCHODY

Dominantnými na námestí Piazza di Spagna sú Španielske schody. Po zdolaní 183 schodov, sa vám naskytne prekrásny výhľad, ktorý vás určite dostane a bude pre vás  nezabudnuteľným zážitkom. Pôvod schodov je datovaný rokom 1723, pričom ich výstavbu inicioval francúzsky veľvyslanec Gueffier. Na začiatku schodov možno obdivovať fontánu Barcaccia, ktorú navrhol v roku 1627 architekt Bernini. Napravo stojí skromný dom Keats-Shelley Memorial House, v ktorom 25-ročný John Keats zomrel na tuberkulózu. Uchovávajú sa tu fotografie, súkromné listy a urna s popolom Shelleyho a chumáč jeho červených vlasov. Španielske schody sú veľmi romantickým miestom, na ktorom sa okrem schôdzok konávajú aj slávne talianske modelingové prehliadky. Južne od schodov nájdete exkluzívnu obchodnú ulicu Via Condotti, kde má svoje sídlo aj známa herečka Sofia Loren.

 

CINTORÍN CAPUCHIN

V bizarných a makabróznychkaplnkách cintorína nájdete akúkoľvek dekorácia od rámov na obrázky až po svietniky vyrobená z ľudských kostí.   

 

PAHOROK PINCIO

Z tohto pahorku sa vám naskytne naozaj krásny výhľad na katedrálu sv. Petra. Nachádza sa tu aj park, ktorý sa stal známy víkendovými prechádzkami.

 

TRASTEVERE

Transtevere je skutočná rímska štvrť, ktorá patrí k najstarším a nachádza sa na  pravom brehu rieky Tiber. Nájdete tu úzke uličky, malé námestia, veľkolepé vily so záhradami vytvárajúce príjemnú atmosféru. Určite zájdite do antickej baziliky Santa Maria in Trastevere a zostaňte v niektorej z kaviarničiek či barov na večeru.

 

FORO TRAIANO E MERCATI DI TRAIANO

Trajanové fórum bolo inaugurované v r. 112-113 n.l. a je najpôsobivejšie zo všetkých fór. Komplex pozostáva z hlavného štvorcového námestia, baziliky, dvoch knižníc a trhu, ktorý nesie rovnaké meno. Na trhu nájdete približne 150 malých obchodíkov. Výška Trajanskýého stĺpa je 38 m a vďaka nej je viditeľný už z veľkej vzdialenosti. Bol pravdepodobne umiestnený medzi dvoma knižnicami, jeho nádherný vyrezávaný reliéf stelesňuje Trajanskú vojnu v Dacii (Rumunsko). Na vrchu stĺpa stála socha cisára, ktorú dal odstrániť pápež Sixtus V. V roku. 1585 a nahradil ju sochou Sv. Petra.


PIAZZA NAVONA

Toto námestie sa nachádza v srdci historického jadra , bolo vystavené cisárom Domitianom a v súčasnosti je lemované kaviarňami a reštauráciami. Jeho oválny tvar sleduje pôdorys bývalého štadiónu. Piazza Navona získala súčasný tvar v polovici 17. storočia, keď pápež Innocent X. poveril Borrominiho navrhnúť Kostol sv. Agnese. Pred kostolom postavil G. L. Bernini fontánu Fontana dei Quattro Fiumi, ktorá reprezentuje silu štyroch veľkých riek: Nílu, Dunaja, Gangy a Rio de la Plata., ktoré predstavujú štyri známe oblasti v Afrike, Európe, Ázii a Amerike. viac informácii nájdete aj tu.

 

PIAZZA DEL POPOLO (NÁMESTIE ĽUDU)

Na tomto námestí možno vidieť zvyšky Aureliánovho opevnenia, ktorým bolo mesto obohnané koncom 3. storočia. Projektantom tohto námestia, z poverenia pápeža Levy XII., bol architekt Valadier v rokoch 1815 - 1816. Valadierovi pri realizácii pomáhali aj iní umelci, napr. Giuseppe Ceccarini. Na námestí spočiatku existovala len fontána z roku 1573 od Giacoma Della Porta. Do stredu námestia, okolo egyptského obelisku, umiestnil Valadier štyri nádrže, ktoré sú napájané štyrmi levmi v egyptskom štýle. Ďalšie dve fontány dotvárajú panorámu námestia na východnej a západnej strane. Súčasťou námestia je aj vysoký oblúk Porta del Popolo a Kostol Santa Maria del Popolo. Námestie je priestranné a symetrické, s Piazz Venezia sa spája ulicou Via del Corso. Niečo viac sa o tomto námestí dozviete aj tu.

 

BARBERINIHO NÁMESTIE

Zvláštne elipsovité námestie je typickým dielom majstra Berniniho, ktorý vytvoril nespočetné množstvo sôch. Neďaleko námestia sa nachádza Santa Maria della Vittoria s koňmi prechádzajúcimi víťazným oblúkom. Dominantou tohto námestia sú fontány, ako Tritonova fontána, Fontana delle Api a Via Vittorio Veneto.

 

NÁMESTIE SV. PETRA

Autorom tohto námestia je Gian Lorenzo Bernini. Toto námestie bolo vytvorené v rokoch 1656 až 1667. Na námestie sa vojde až 400 000 ľudí. Uprostred námestia stojí obelisk s dvomi fontánkami, ktoré sú dielami Berniniho a Maderna. Obelisk je vysoký 25 metrov a váži 331 ton. Možno tu obdivovať až stoštyridsať sôch svätcov. Keď pápež žehná alebo slúži omšu, na námestí sa zhromažďujú desaťtisíce veriacich katolíkov.

 

VIA APPIA ANTICA

Táto najslávnejšia rímska cesta bola vystavená v roku 312 n.l. Za hrobkou Cecílie Metelly je úsek cesty, ktorý sa hodí na pešiu prechádzku, ostatnú časť cesty aj v súčasnosti využívajú autá. Viac informácii nájdete aj tu.

 

ANTICKÉ HRADBY

Osem metrov vysoké hradby nechal postaviť cisár Aurelián. Dodnes sa zachovalo až 19 kilometrov tejto antickej pamiatky.

 

KATAKOMBY SV. DOMINIKA

Tieto katakomby, s dĺžkou 17 km, patria medzi najväčšie a najstaršie. Ich prehliadka môže trvať aj jednu hodinu.

 

PARCO DELLA MUSICA

Kto má rád hudbu, mal by navštíviť Parco della Musica, ktorý navrhol architekt Renzo Piano. Vytvoril úžasnú akustiku a vonkajší amfiteáter sa tak využíva na koncerty a hudobné akcie. Možno počuť pop, džez aj symfonické orchestre. Niečo viac sa dozviete aj tu.

 

ANTICO CAFFÉ GRECO

Je kaviareň, ktorú by milovníci kávy určite nemali obísť. Vo vnútri tejto kaviarne, ktorej vznik sa datuje rokom 1760, sa nachádza drevený bar a zopár malých salónikov. Pre viac informácii kliknite sem.

 

UDALOSTI A SLÁVNOSTI V RÍME

Veľká noc znamená prílev katolíckych pútnikov z celého sveta, na Veľký piatok sa koná procesia nesenia kríža, ktorej sprievod sa začína v Koloseu a prechádza na Kapitol.

Testaccio sa naplní v lete, vtedy sa koná množstvo koncertov pod holým nebom – veľmi populárny je džezový koncert vo Villa Celimontana.

Kto chce zažiť pravú festivalovú atmosféru, má na to v Ríme jedinečnú príležitosť, a to od júna do septembra. Vtedy sa koná tzv. Rímske leto (Estate Romana), ktoré sprevádzajú festivaly, koncerty a letné kino.

Otvorené bary, stánky a koncerty nájdete v júli a auguste na ostrove Tiberina na rieke Tibere.

Od 20 – 28. júla sa nechajte uniesť festivalovou atmosférou počas Festa di Noatri v štvrtí Trastevere. Možno tu sledovať na pouličné divadlo, navštíviť stánky a ochutnať ručne vyrábaný tovar.

V septembri sa koná tzv. biela noc – Notte Bianca, kedy sú múzeá, galérie a obchody otvorené od 20,00 do 8,00.

V Ríme si užijete aj veľa zábavy, nachádza sa tu množstvo barov a pubov, tie nájdete v blízkosti Campo de´Fiori Panteónu, prípadne na Trastevere, Testacii, či v okolí Piazza Navona. V parku Cirkus Maximus sa hráva futbal, možno sa tu započúvať do hudby, alebo si tu urobiť piknik. Kto by rád navštívil divadelné predstavenie, môže tak urobiť v divadlách Teatro dell´Opera na Piazza Beniamino Gigli, alebo Teatro Nazionale – Sala Milloss na Via del Viminale a Teatro Brancaccio na Via Merulana.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Ríma:


Špeciálna ponuka leteniek

Kam Odkiaľ Cesta Priamy let Cena bez táx Konečná cena s taxami
Alghero Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 72,-  72,- 
Alghero Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 125,-  125,- 
Amsterdam Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 77,-  77,- 
Amsterdam Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 129,-  129,- 
Astana Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 94,-  94,- 
Atény Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 71,-  71,- 
Baku Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 115,-  115,- 
Bangkok Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 379,-  379,- 
Bangkok Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 399,-  399,- 
Bangkok Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 439,-  439,- 
Bangkok Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 489,-  489,- 
Bangkok Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 499,-  499,- 
Barcelona Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 74,-  74,- 
Barcelona Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 219,-  219,- 
Bari Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 66,-  66,- 
Berlín Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 34,-  34,- 
Bologna Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 48,-  48,- 
Bologna Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 59,-  59,- 
Bordeaux Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 83,-  83,- 
Brusel Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 40,-  40,- 
Burgas Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 69,-  69,- 
Cancún Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 389,-  389,- 
Cancún Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 559,-  559,- 
Catania Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 70,-  70,- 
Dalaman Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 87,-  87,- 
Denpasar Bali Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 599,-  599,- 
Dillí Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 339,-  339,- 
Dillí Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 369,-  369,- 
Dubai Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 172,-  172,- 
Dubai Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 279,-  279,- 
Dubai Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 349,-  349,- 
Dubai Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 359,-  359,- 
Dublin Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 48,-  48,- 
Dusseldorf Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 90,-  90,- 
Dusseldorf Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 90,-  90,- 
Eindhoven Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 35,-  35,- 
Eindhoven Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 40,-  40,- 
Faro Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 107,-  107,- 
Girona Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 60,-  60,- 
Guadalajara Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 399,-  399,- 
Heraklion Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 129,-  129,- 
Hong Kong Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 419,-  419,- 
Ibiza Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 67,-  67,- 
Ibiza Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 84,-  84,- 
Istanbul Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 159,-  159,- 
Johannesburg Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 469,-  469,- 
Kalamata Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 71,-  71,- 
Kerkyra Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 64,-  64,- 
Kodaň Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 48,-  48,- 
Kodaň Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 50,-  50,- 
Koh Samui Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 649,-  649,- 
Kolombo Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 449,-  449,- 
Kolombo Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 499,-  499,- 
Kyjev Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 66,-  66,- 
Lamezia Terme Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 110,-  110,- 
Lanzarote Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 241,-  241,- 
Larnaka Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 72,-  72,- 
Las Palmas Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 210,-  210,- 
Lisabon Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 116,-  116,- 
Lisabon Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 199,-  199,- 
Londýn Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 40,-  40,- 
Londýn Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 50,-  50,- 
Londýn Poprad/Tatry [obojsmerná letenka] let s prestupom 53,-  53,- 
Los Angeles Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 349,-  349,- 
Madrid Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 48,-  48,- 
Male Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 685,-  685,- 
Manila Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 549,-  549,- 
Marrakech Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 62,-  62,- 
Mexico City Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 399,-  399,- 
Miláno Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 42,-  42,- 
Moskva Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 185,-  185,- 
Málaga Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 65,-  65,- 
Málaga Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 75,-  75,- 
Naples Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 75,-  75,- 
New York Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 329,-  329,- 
New York Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 409,-  409,- 
New York Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 419,-  419,- 
Nice Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 66,-  66,- 
Nice Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 75,-  75,- 
Olbia Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 135,-  135,- 
Oslo Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 29,-  29,- 
Oslo Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 139,-  139,- 
Palma Malorca Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 43,-  43,- 
Paphos Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 57,-  57,- 
Paphos Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 67,-  67,- 
Paríž Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 42,-  42,- 
Peking Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 399,-  399,- 
Pisa Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 43,-  43,- 
Pisa Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 52,-  52,- 
Reykjavik Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 129,-  129,- 
Rím Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 45,-  45,- 
San Francisco Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 339,-  339,- 
Sofia Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 48,-  48,- 
Split Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 160,-  160,- 
Tbilisi Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 199,-  199,- 
Tenerife Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 240,-  240,- 
Thessaloniki Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 51,-  51,- 
Thessaloniki Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 65,-  65,- 
Thira Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 73,-  73,- 
Toronto Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 689,-  689,- 
Toronto Praha [obojsmerná letenka] let s prestupom 759,-  759,- 
Valletta Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 65,-  65,- 
Valletta Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 70,-  70,- 
Varšava Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 50,-  50,- 
Washington Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 559,-  559,- 
Zakinthos Island Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 174,-  174,- 
Zanzibar Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 559,-  559,- 
Zurich Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 139,-  139,- 
Záhreb Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 159,-  159,- 
Štokholm Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 31,-  31,- 
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent