Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov]
21.03.2018
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Chcete vedieť, kedy nás zastihnete v období veľkonočných sviatkov?

 

 

 

viac
[Z Bratislavy do Turecka novou linkou]
16.03.2018
Z Bratislavy do Turecka novou linkou

Z Bratislavy budú môcť Slováci lietať už aj do Turecka. Spoločnosť Ryanair otvára ďalšiu novú linku. 

 

 

 

viac
[Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!]
02.03.2018
Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!

Dobré správy! Pribudne 9 nových liniek do zaujímavých destinácií v Európe!

 

 

 

viac
[Ruší sa spojenie z Bratislavy do Berlína]
18.01.2018
Ruší sa spojenie z Bratislavy do Berlína

Letecké spojenie z Bratislavy do Berlína bude tento rok ukončené. 

 

 

 

viac
[Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov]
06.12.2017
Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov

Počas sviatkov sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovať nás môžete na telefónnom čísle + 421 (2) 4445 7777 alebo e-mailom na info@letenky.sk.

 

 

viac

Atrakcie v Ríme

rim3_1.jpg

Rím je "večné mesto" a taká je aj jeho atmosféra, pri jeho návšteve nudu nezažijete. Ponúka množstvo atrakcií a podujatí, ktoré môžete navštíviť, stačí si len vybrať a nechať sa unášať atmosférou.

CAMPO DE´FIORI

Toto námestie bolo pôvodne lúkou a  v preklade znamená „pole kvetov“. Na exkluzívnu časť mesta sa zmenilo v stredoveku. Nájdete  tu množstvo kaviarní, barov a obchodíkov. K miestam, ktoré zaujmú patrí aj rybí, ovocný a zeleninový trh. Toto miesto je veľmi vhodné pre aktívny oddych miestnych aj cudzincov.

 

FONTANA DI TREVI

Fontána Di Trevi je najkrajšou a najväčšou fontánou v Ríme, je vysoká 25,9 m a 19,8 m široká a nájdete ju na rovnomennom námestí. Hlavným staviteľom bol Nicola Salvi v roku 1762 a stavba mu trvala tridsať rokov. Jej najstaršia časť je pozostatkom akvaduktu, ktorý dal postaviť vojvodca Agrippa v roku 19 p.n.l. Baroková fontána zobrazuje boha mora, ktorý stojí na lastúre ťahanej dvomi koňmi, prechádzajúcimi víťazným oblúkom. Fontána je tvorená viacerými dokonale opracovanými sochami, jedna z nich predstavuje hojnosť a druhá zdravie. Nad nimi sa nachádzajú štyri ročné obdobia prinášajúce dary. K zaujímavým patrí aj panna, ktorá ukazuje vojakom prameň. Nádherný dojem z fontány dopĺňa barokový interiér kostola Santa Maria in Trivio. Táto fontána sa preslávila aj účinkovaním vo Felliniho filme La Dolce Vita (Sladký život). Turisti do nej nahádžu približne 3 000 eur, ak by ste chceli obsah vašej peňaženky obohatiť nejakými eurami z tejto fontány, tak vedzte, že to je talianskymi zákonmi zakázané. Mohlo by sa totiž stať, že by vám v peňaženke peňazí naopak ubudlo, než pribudlo.

 

ŠPANIELSKE SCHODY

Dominantnými na námestí Piazza di Spagna sú Španielske schody. Po zdolaní 183 schodov, sa vám naskytne prekrásny výhľad, ktorý vás určite dostane a bude pre vás  nezabudnuteľným zážitkom. Pôvod schodov je datovaný rokom 1723, pričom ich výstavbu inicioval francúzsky veľvyslanec Gueffier. Na začiatku schodov možno obdivovať fontánu Barcaccia, ktorú navrhol v roku 1627 architekt Bernini. Napravo stojí skromný dom Keats-Shelley Memorial House, v ktorom 25-ročný John Keats zomrel na tuberkulózu. Uchovávajú sa tu fotografie, súkromné listy a urna s popolom Shelleyho a chumáč jeho červených vlasov. Španielske schody sú veľmi romantickým miestom, na ktorom sa okrem schôdzok konávajú aj slávne talianske modelingové prehliadky. Južne od schodov nájdete exkluzívnu obchodnú ulicu Via Condotti, kde má svoje sídlo aj známa herečka Sofia Loren.

 

CINTORÍN CAPUCHIN

V bizarných a makabróznychkaplnkách cintorína nájdete akúkoľvek dekorácia od rámov na obrázky až po svietniky vyrobená z ľudských kostí.   

 

PAHOROK PINCIO

Z tohto pahorku sa vám naskytne naozaj krásny výhľad na katedrálu sv. Petra. Nachádza sa tu aj park, ktorý sa stal známy víkendovými prechádzkami.

 

TRASTEVERE

Transtevere je skutočná rímska štvrť, ktorá patrí k najstarším a nachádza sa na  pravom brehu rieky Tiber. Nájdete tu úzke uličky, malé námestia, veľkolepé vily so záhradami vytvárajúce príjemnú atmosféru. Určite zájdite do antickej baziliky Santa Maria in Trastevere a zostaňte v niektorej z kaviarničiek či barov na večeru.

 

FORO TRAIANO E MERCATI DI TRAIANO

Trajanové fórum bolo inaugurované v r. 112-113 n.l. a je najpôsobivejšie zo všetkých fór. Komplex pozostáva z hlavného štvorcového námestia, baziliky, dvoch knižníc a trhu, ktorý nesie rovnaké meno. Na trhu nájdete približne 150 malých obchodíkov. Výška Trajanskýého stĺpa je 38 m a vďaka nej je viditeľný už z veľkej vzdialenosti. Bol pravdepodobne umiestnený medzi dvoma knižnicami, jeho nádherný vyrezávaný reliéf stelesňuje Trajanskú vojnu v Dacii (Rumunsko). Na vrchu stĺpa stála socha cisára, ktorú dal odstrániť pápež Sixtus V. V roku. 1585 a nahradil ju sochou Sv. Petra.


PIAZZA NAVONA

Toto námestie sa nachádza v srdci historického jadra , bolo vystavené cisárom Domitianom a v súčasnosti je lemované kaviarňami a reštauráciami. Jeho oválny tvar sleduje pôdorys bývalého štadiónu. Piazza Navona získala súčasný tvar v polovici 17. storočia, keď pápež Innocent X. poveril Borrominiho navrhnúť Kostol sv. Agnese. Pred kostolom postavil G. L. Bernini fontánu Fontana dei Quattro Fiumi, ktorá reprezentuje silu štyroch veľkých riek: Nílu, Dunaja, Gangy a Rio de la Plata., ktoré predstavujú štyri známe oblasti v Afrike, Európe, Ázii a Amerike. viac informácii nájdete aj tu.

 

PIAZZA DEL POPOLO (NÁMESTIE ĽUDU)

Na tomto námestí možno vidieť zvyšky Aureliánovho opevnenia, ktorým bolo mesto obohnané koncom 3. storočia. Projektantom tohto námestia, z poverenia pápeža Levy XII., bol architekt Valadier v rokoch 1815 - 1816. Valadierovi pri realizácii pomáhali aj iní umelci, napr. Giuseppe Ceccarini. Na námestí spočiatku existovala len fontána z roku 1573 od Giacoma Della Porta. Do stredu námestia, okolo egyptského obelisku, umiestnil Valadier štyri nádrže, ktoré sú napájané štyrmi levmi v egyptskom štýle. Ďalšie dve fontány dotvárajú panorámu námestia na východnej a západnej strane. Súčasťou námestia je aj vysoký oblúk Porta del Popolo a Kostol Santa Maria del Popolo. Námestie je priestranné a symetrické, s Piazz Venezia sa spája ulicou Via del Corso. Niečo viac sa o tomto námestí dozviete aj tu.

 

BARBERINIHO NÁMESTIE

Zvláštne elipsovité námestie je typickým dielom majstra Berniniho, ktorý vytvoril nespočetné množstvo sôch. Neďaleko námestia sa nachádza Santa Maria della Vittoria s koňmi prechádzajúcimi víťazným oblúkom. Dominantou tohto námestia sú fontány, ako Tritonova fontána, Fontana delle Api a Via Vittorio Veneto.

 

NÁMESTIE SV. PETRA

Autorom tohto námestia je Gian Lorenzo Bernini. Toto námestie bolo vytvorené v rokoch 1656 až 1667. Na námestie sa vojde až 400 000 ľudí. Uprostred námestia stojí obelisk s dvomi fontánkami, ktoré sú dielami Berniniho a Maderna. Obelisk je vysoký 25 metrov a váži 331 ton. Možno tu obdivovať až stoštyridsať sôch svätcov. Keď pápež žehná alebo slúži omšu, na námestí sa zhromažďujú desaťtisíce veriacich katolíkov.

 

VIA APPIA ANTICA

Táto najslávnejšia rímska cesta bola vystavená v roku 312 n.l. Za hrobkou Cecílie Metelly je úsek cesty, ktorý sa hodí na pešiu prechádzku, ostatnú časť cesty aj v súčasnosti využívajú autá. Viac informácii nájdete aj tu.

 

ANTICKÉ HRADBY

Osem metrov vysoké hradby nechal postaviť cisár Aurelián. Dodnes sa zachovalo až 19 kilometrov tejto antickej pamiatky.

 

KATAKOMBY SV. DOMINIKA

Tieto katakomby, s dĺžkou 17 km, patria medzi najväčšie a najstaršie. Ich prehliadka môže trvať aj jednu hodinu.

 

PARCO DELLA MUSICA

Kto má rád hudbu, mal by navštíviť Parco della Musica, ktorý navrhol architekt Renzo Piano. Vytvoril úžasnú akustiku a vonkajší amfiteáter sa tak využíva na koncerty a hudobné akcie. Možno počuť pop, džez aj symfonické orchestre. Niečo viac sa dozviete aj tu.

 

ANTICO CAFFÉ GRECO

Je kaviareň, ktorú by milovníci kávy určite nemali obísť. Vo vnútri tejto kaviarne, ktorej vznik sa datuje rokom 1760, sa nachádza drevený bar a zopár malých salónikov. Pre viac informácii kliknite sem.

 

UDALOSTI A SLÁVNOSTI V RÍME

Veľká noc znamená prílev katolíckych pútnikov z celého sveta, na Veľký piatok sa koná procesia nesenia kríža, ktorej sprievod sa začína v Koloseu a prechádza na Kapitol.

Testaccio sa naplní v lete, vtedy sa koná množstvo koncertov pod holým nebom – veľmi populárny je džezový koncert vo Villa Celimontana.

Kto chce zažiť pravú festivalovú atmosféru, má na to v Ríme jedinečnú príležitosť, a to od júna do septembra. Vtedy sa koná tzv. Rímske leto (Estate Romana), ktoré sprevádzajú festivaly, koncerty a letné kino.

Otvorené bary, stánky a koncerty nájdete v júli a auguste na ostrove Tiberina na rieke Tibere.

Od 20 – 28. júla sa nechajte uniesť festivalovou atmosférou počas Festa di Noatri v štvrtí Trastevere. Možno tu sledovať na pouličné divadlo, navštíviť stánky a ochutnať ručne vyrábaný tovar.

V septembri sa koná tzv. biela noc – Notte Bianca, kedy sú múzeá, galérie a obchody otvorené od 20,00 do 8,00.

V Ríme si užijete aj veľa zábavy, nachádza sa tu množstvo barov a pubov, tie nájdete v blízkosti Campo de´Fiori Panteónu, prípadne na Trastevere, Testacii, či v okolí Piazza Navona. V parku Cirkus Maximus sa hráva futbal, možno sa tu započúvať do hudby, alebo si tu urobiť piknik. Kto by rád navštívil divadelné predstavenie, môže tak urobiť v divadlách Teatro dell´Opera na Piazza Beniamino Gigli, alebo Teatro Nazionale – Sala Milloss na Via del Viminale a Teatro Brancaccio na Via Merulana.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Ríma:


Špeciálna ponuka leteniek

Kam Odkiaľ Cesta Priamy let Cena bez táx Konečná cena s taxami
Alghero Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 82,-  82,- 
Alicante Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 108,-  108,- 
Amsterdam Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 99,-  99,- 
Bangkok Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 419,-  419,- 
Bangkok Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 459,-  459,- 
Bangkok Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 589,-  589,- 
Barcelóna Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 159,-  159,- 
Bari Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 55,-  55,- 
Benátky Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 36,-  36,- 
Birmingham Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 45,-  45,- 
Bratislava Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 139,-  139,- 
Brusel Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 37,-  37,- 
Brusel Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 39,-  39,- 
Burgas Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 16,-  16,- 
Burgas Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 239,-  239,- 
Burgas Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 239,-  239,- 
Dalaman Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 74,-  74,- 
Denpasar Bali Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 599,-  599,- 
Dillí Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 399,-  399,- 
Doncaster/Sheffield Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 63,-  63,- 
Dubai Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 329,-  329,- 
Dubai Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 339,-  339,- 
Dublin Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 64,-  64,- 
Dublin Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 67,-  67,- 
Dubrovník Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 139,-  139,- 
Edinburg Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 43,-  43,- 
Edinburg Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 43,-  43,- 
Edinburg Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 47,-  47,- 
Eindhoven Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 52,-  52,- 
Gdaňsk Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 45,-  45,- 
Girona Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 69,-  69,- 
Gothenburg Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 28,-  28,- 
Heraklion Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 305,-  305,- 
Hong Kong Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 385,-  385,- 
Istanbul Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 129,-  129,- 
Jakarta Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 489,-  489,- 
Kerkyra Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 61,-  61,- 
Kodaň Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 53,-  53,- 
Kolombo Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 539,-  539,- 
Kolombo Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 559,-  559,- 
Kolín Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 55,-  55,- 
Košice Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 139,-  139,- 
Lamezia Terme Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 32,-  32,- 
Las Palmas Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 162,-  162,- 
Leeds Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 45,-  45,- 
Lisabon Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 72,-  72,- 
Lisabon Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 125,-  125,- 
Lisabon Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 137,-  137,- 
Londýn Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 39,-  39,- 
Londýn Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 48,-  48,- 
Londýn Poprad/Tatry [obojsmerná letenka] let s prestupom 48,-  48,- 
Madrid Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 60,-  60,- 
Madrid Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 62,-  62,- 
Malmo Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 24,-  24,- 
Malmo Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 25,-  25,- 
Manchester Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 49,-  49,- 
Marrakech Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 86,-  86,- 
Miami Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 589,-  589,- 
Miláno Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 25,-  25,- 
Málaga Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 95,-  95,- 
Málaga Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 110,-  110,- 
Málaga Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 111,-  111,- 
Málaga Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 133,-  133,- 
Naples Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 72,-  72,- 
New York Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 399,-  399,- 
Nice Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 58,-  58,- 
Oslo Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 31,-  31,- 
Ovda Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 46,-  46,- 
Palermo Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 73,-  73,- 
Palma Malorca Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 52,-  52,- 
Palma Malorca Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 77,-  77,- 
Paphos Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 63,-  63,- 
Paphos Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 81,-  81,- 
Paríž Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 45,-  45,- 
Paríž Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 99,-  99,- 
Petrohrad Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 76,-  76,- 
Pisa Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 46,-  46,- 
Ponta Delgada Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 225,-  225,- 
Porto Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 85,-  85,- 
Porto Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 89,-  89,- 
Praha Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 139,-  139,- 
Praha Košice [obojsmerná letenka] let s prestupom 159,-  159,- 
Punta Cana Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 539,-  539,- 
Reykjavik Praha [obojsmerná letenka] let s prestupom 100,-  100,- 
Reykjavik Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 103,-  103,- 
Reykjavik Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 136,-  136,- 
Rhodos Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 157,-  157,- 
Rím Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 65,-  65,- 
Skopje Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 30,-  30,- 
Split Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 165,-  165,- 
Split Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 189,-  189,- 
Stavanger Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 32,-  32,- 
Tel Aviv Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 95,-  95,- 
Terceira Island Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 219,-  219,- 
Tirana Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 53,-  53,- 
Toronto Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 389,-  389,- 
Valencia Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 86,-  86,- 
Valletta Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 65,-  65,- 
Valletta Bratislava [obojsmerná letenka] let s prestupom 77,-  77,- 
Valletta Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 79,-  79,- 
Valletta Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 109,-  109,- 
Varšava Budapešť [obojsmerná letenka] let s prestupom 95,-  95,- 
Zanzibar Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 469,-  469,- 
ostrov Mahé Viedeň [obojsmerná letenka] let s prestupom 469,-  469,- 
Štokholm Krakov [obojsmerná letenka] let s prestupom 25,-  25,- 
Štokholm Katovice [obojsmerná letenka] let s prestupom 25,-  25,- 
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent