Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3496 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4758 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5851 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 6941 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 8149 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Španielsko plánuje otvorenie dovolenkovej sezóny už v júni]
04.05.2021
Španielsko plánuje otvorenie dovolenkovej sezóny už v júni

Španielsko by chcelo privítať zahraničných turistov už začiatkom leta. Počas mája bude na letiskách po celej krajine testovať pilotný program na zavedenie digitálneho COVID certifikátu, aby tak už čoskoro mohlo otvoriť letnú turistickú sezónu.

viac
[Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín]
27.04.2021
Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín

Chystáte sa do zahraničia či potrebujete si rýchlo a spoľahlivo overiť váš zdravotný stav? Teraz máte jedinečnú príležitosť objednať sa online na klasický PCR test na COVID-19 za skvelú cenu už od 36,90 € alebo na neinvazívny a príjemnejší PCR test zo slín už od 39,90 €. Obe formy testovania sú momentálne dostupné na dvoch odberových miestach v Bratislave.

viac
[Na letisku v Bratislave prebiehajú plánované rekonštrukčné práce]
21.04.2021
Na letisku v Bratislave prebiehajú plánované rekonštrukčné práce

Bez príletov a odletov celých jedenásť dní. Na bratislavskom letisku aktuálne prebieha plánovaná rekonštrukcia križovatky vzletových a pristávacích dráh 13-31 a 04-22, počas ktorej je pozastavená aj letecká doprava. Na toto obdobie však žiadne lety plánované neboli a rekonštrukčné práce tak môžu prebiehať nepretržite.

viac
[Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur]
13.04.2021
Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur

Cestovať na Maltu sa toto leto oplatí. V snahe prilákať cez tohtoročnú dovolenkovú sezónu turistov zo zahraničia, prišla tamojšia vláda s programom na podporu cestovného ruchu v podobe finančných príspevkov až do výšky 200 eur na osobu. Objednať si pritom stačí aspoň 3-dňový pobyt v hoteli.

viac
[Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení]
07.04.2021
Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení

Keďže pandemická situácia vo Veľkej Británii sa aj vďaka masívnemu očkovaniu a prísnym reštrikciám pomaly zlepšuje, ohlásila táto ostrovná krajina postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení. Dotknúť by sa to malo aj cestovania.

 

viac

Múzeá a galérie v Ríme

MUSEI VATICANI
MUSEI VATICANI

Múzeá a galérie v Ríme určite uspokoja každú umeniachtivú dušu. Pozrite si zopár tipov, čím vás ktoré múzeá a galérie  môžu prilákať.

MUSEI VATICANI

Vatikánske múzeum predstavuje najväčší komplex umeleckých zbierok na svete. Nachádza sa tu množstvo obrazov, kníh, fresiek, gréckych, etruských či rímskych sôch. Rozloha múzea je skutočne veľká, preto by si každý mal vopred premyslieť, čo vlastne chce vidieť. Určite navštívte Sixtínsku kaplnku s Michelangelovým Posledným súdom. Túto kaplnku dal postaviť pápež Sixtus IV. v rokoch 1475 - 1480. Dvanásť malieb na pravej strane predstavuje výjavy zo života Ježiša Krista, na ľavej strane sa nachádzajú výjavy z Mojžišovho života. Roku 1508 pápež Julius II. poveril mladého Michelangela, aby vyzdobil strop kaplnky. Výsledok Michelangelovej práce možno s údivom obdivovať dodnes. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSEO E GALLERIA BORGHESE

Táto vila s parkom sa nachádza východne od Španielskych schodov a predstavuje „kráľovnú súkromných zbierok“ kardinála Scipioneho Borghesa, ktorú si nechal postaviť ako miesto pre potešenie a zábavu. Kardinál bol mecenášom umenia a jeho zbierka obsahuje skutočné skvosty. Dnes sa vo vile nachádza Museo e Galleria Borghese s úžasnou zbierkou obrazov a sôch, ktoré vlastnila rodina Borghese. Medzi najväčšie umelecké skvosty patria sochy Pluta a Persefony, Apolóna a Dafné od Berniniho a Madona s hadom od Carravaggia. Tiež tu nájdete majstrovské diela od Belliniho, Giorgioneho, Veroneseho, Botticelliho, Guercina a Rubensa. Pre viac informácii kliknite sem.

 

KAPITOLSKÉ MÚZEUM

Toto múzeum predstavuje najstaršiu zbierku na svete, nájdete ho na námestí Piazza del Campidogliou. Je zložené z dvoch navzájom prepojených budov. Najvzácnejšie zbierky rímskych sôch možno obdivovať v budove Palazzo Nuovo. Sochy z renesančného a barokového obdobia sa nachádzajú v Palazzo dei Conservatori a Braccio Nuovo. Kapitolské múzeum je prvým verejným múzeom na svete. Môžete tu obdivovať Venušu Kapitolskú, Zranenú Amazonku, Kapitolskú vlčicu s dvojčaťami, nájdete tu aj originál bronzovej sochy Marka Aurélia a diela Tiziana či Tintoretta. Pre viac informácii kliknite sem.

 

GALLERIA COLONNA 

Túto galériu nájdete v paláci Colonna. Medzi jej umelecké skvosty patria diela od Tintoretta, Hieronyma Boscha, Rubensa, Lorenza Monaca, Bronzina, či iných, nie menej významných maliarov. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MÚZEUM ETRUSCO

Toto múzeum sa nachádza v blízkosti Villa Giulia a možno tu vidieť unikátny sarkofág nevesty Ceveteri. Viac informácii hľadajte tu.

 

GALLERIA NAZIONALE D´ARTE MODERNA E CONTEMPORANEA

Možno tu obdivovať diela talianskeho umenia z 19. a 20. storočia. Táto galéria bola postavená v roku 1912. Pre viac informácii kliknite sem.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Ríma:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Rím Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Rím Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 35,-  Výber dátumov
Rím Bratislava [jednosmerná letenka] Ryanair 35,-  Výber dátumov
Rím Viedeň [jednosmerná letenka] Wizz Air 37,-  Výber dátumov
Rím Poznaň [obojsmerná letenka] Ryanair 42,-  Výber dátumov
Rím Wroclaw [obojsmerná letenka] Ryanair 46,-  Výber dátumov
Rím Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 46,-  Výber dátumov
Rím Krakov [jednosmerná letenka] Ryanair 51,-  Výber dátumov
Rím Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 54,-  Výber dátumov
Rím Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 79,-  Výber dátumov
Rím Varšava [obojsmerná letenka] Wizz Air 81,-  Výber dátumov
Rím Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 84,-  Výber dátumov
Rím Katovice [jednosmerná letenka] Wizz Air 93,-  Výber dátumov
Viedeň Rím [obojsmerná letenka] Ryanair 35,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent