Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3603 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4870 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 6100 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 7122 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 8341 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Na palube lietadla s pápežom Františkom]
16.09.2021
Na palube lietadla s pápežom Františkom

Ako jedna z najvýznamnejších osobností náboženského života cestuje Svätý Otec František po rôznych krajinách sveta pomerne často. Ako však vyzerajú pápežove lety a kto všetko sa nachádza na palube lietadla spolu s ním?

viac
[Kanada sa otvára zaočkovaným turistom z celého sveta]
08.09.2021
Kanada sa otvára zaočkovaným turistom z celého sveta

Pozemné hranice pre zaočkovaných Američanov otvorila Kanada už 9. augusta. Plne zaočkovaní turisti z ostatných kútov sveta sa môžu tešiť na otvorené hranice od 7. septembra. Kanada avizovala otvorenie hraníc za predpokladu, že očkovanie v krajine bude pokračovať rovnakým tempom ako doteraz a pandemické podmienky sa výrazne nezmenia.

viac
[Vybrané španielske regióny poisťujú turistov na COVID-19 zadarmo]
02.09.2021
Vybrané španielske regióny poisťujú turistov na COVID-19 zadarmo

Skvelá správa pre milovníkov Španielska! Všetci turisti, ktorí pricestujú na Kanárske ostrovy, Baleárske ostrovy, do Andalúzie, či do regiónov Galícia a Murcia, automaticky získajú bezplatné poistenie pre prípad nákazy koronavírusom, platné do konca decembra 2021.

 

viac
[Ryanair spúšťa 4 nové linky z Bratislavy a Košíc]
17.08.2021
Ryanair spúšťa 4 nové linky z Bratislavy a Košíc

Slovensko má ďalšie 4 zaujímavé letecké spojenia. Írsky dopravca Ryanair zaradil do svojich rezervačných systémov priamu linku Bratislava - Lanzarote (Kanárske ostrovy) a Bratislava - Kodaň. Naša metropola východu získala zase spojenie s Dublinom a Viedňou.

viac
[Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín]
12.08.2021
Najlacnejší PCR test na Slovensku + novinka: test zo slín

Chystáte sa do zahraničia či potrebujete si rýchlo a spoľahlivo overiť váš zdravotný stav? Teraz máte jedinečnú príležitosť objednať sa online na klasický PCR test na COVID-19 alebo na neinvazívny a príjemnejší PCR test zo slín za skvelú cenu už od 36,90 €. Obe formy testovania sú dostupné na dvoch odberových miestach v Bratislave. Na slinný PCR test sa môžete objednať tiež vo viacerých slovenských mestách.

viac

Múzeá a galérie v Ríme

MUSEI VATICANI
MUSEI VATICANI

Múzeá a galérie v Ríme určite uspokoja každú umeniachtivú dušu. Pozrite si zopár tipov, čím vás ktoré múzeá a galérie  môžu prilákať.

MUSEI VATICANI

Vatikánske múzeum predstavuje najväčší komplex umeleckých zbierok na svete. Nachádza sa tu množstvo obrazov, kníh, fresiek, gréckych, etruských či rímskych sôch. Rozloha múzea je skutočne veľká, preto by si každý mal vopred premyslieť, čo vlastne chce vidieť. Určite navštívte Sixtínsku kaplnku s Michelangelovým Posledným súdom. Túto kaplnku dal postaviť pápež Sixtus IV. v rokoch 1475 - 1480. Dvanásť malieb na pravej strane predstavuje výjavy zo života Ježiša Krista, na ľavej strane sa nachádzajú výjavy z Mojžišovho života. Roku 1508 pápež Julius II. poveril mladého Michelangela, aby vyzdobil strop kaplnky. Výsledok Michelangelovej práce možno s údivom obdivovať dodnes. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSEO E GALLERIA BORGHESE

Táto vila s parkom sa nachádza východne od Španielskych schodov a predstavuje „kráľovnú súkromných zbierok“ kardinála Scipioneho Borghesa, ktorú si nechal postaviť ako miesto pre potešenie a zábavu. Kardinál bol mecenášom umenia a jeho zbierka obsahuje skutočné skvosty. Dnes sa vo vile nachádza Museo e Galleria Borghese s úžasnou zbierkou obrazov a sôch, ktoré vlastnila rodina Borghese. Medzi najväčšie umelecké skvosty patria sochy Pluta a Persefony, Apolóna a Dafné od Berniniho a Madona s hadom od Carravaggia. Tiež tu nájdete majstrovské diela od Belliniho, Giorgioneho, Veroneseho, Botticelliho, Guercina a Rubensa. Pre viac informácii kliknite sem.

 

KAPITOLSKÉ MÚZEUM

Toto múzeum predstavuje najstaršiu zbierku na svete, nájdete ho na námestí Piazza del Campidogliou. Je zložené z dvoch navzájom prepojených budov. Najvzácnejšie zbierky rímskych sôch možno obdivovať v budove Palazzo Nuovo. Sochy z renesančného a barokového obdobia sa nachádzajú v Palazzo dei Conservatori a Braccio Nuovo. Kapitolské múzeum je prvým verejným múzeom na svete. Môžete tu obdivovať Venušu Kapitolskú, Zranenú Amazonku, Kapitolskú vlčicu s dvojčaťami, nájdete tu aj originál bronzovej sochy Marka Aurélia a diela Tiziana či Tintoretta. Pre viac informácii kliknite sem.

 

GALLERIA COLONNA 

Túto galériu nájdete v paláci Colonna. Medzi jej umelecké skvosty patria diela od Tintoretta, Hieronyma Boscha, Rubensa, Lorenza Monaca, Bronzina, či iných, nie menej významných maliarov. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MÚZEUM ETRUSCO

Toto múzeum sa nachádza v blízkosti Villa Giulia a možno tu vidieť unikátny sarkofág nevesty Ceveteri. Viac informácii hľadajte tu.

 

GALLERIA NAZIONALE D´ARTE MODERNA E CONTEMPORANEA

Možno tu obdivovať diela talianskeho umenia z 19. a 20. storočia. Táto galéria bola postavená v roku 1912. Pre viac informácii kliknite sem.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Ríma:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Rím Viedeň [jednosmerná letenka] Ryanair 30,-  Výber dátumov
Rím Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 31,-  Výber dátumov
Rím Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 32,-  Výber dátumov
Rím Viedeň [jednosmerná letenka] Wizz Air 32,-  Výber dátumov
Rím Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 34,-  Výber dátumov
Rím Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 34,-  Výber dátumov
Rím Bratislava [jednosmerná letenka] Ryanair 39,-  Výber dátumov
Rím Wroclaw [obojsmerná letenka] Ryanair 45,-  Výber dátumov
Rím Krakov [jednosmerná letenka] Ryanair 47,-  Výber dátumov
Rím Praha [obojsmerná letenka] Wizz Air 48,-  Výber dátumov
Rím Praha [jednosmerná letenka] Ryanair 49,-  Výber dátumov
Rím Varšava [obojsmerná letenka] Wizz Air 49,-  Výber dátumov
Rím Katovice [jednosmerná letenka] Wizz Air 58,-  Výber dátumov
Rím Krakov [obojsmerná letenka] Wizz Air 59,-  Výber dátumov
Rím Poznaň [obojsmerná letenka] Ryanair 86,-  Výber dátumov
Viedeň Rím [obojsmerná letenka] Ryanair 33,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent